Office Outlook 2013 E-Posta Kurulumu

1) Microsoft Office Outlook 2013 programında bulunan “Dosya” menüsünü tıklayınız.

Hesap Ekle düğmesine tıklayınız2) Açılan bölümde “Hesap Ekle” düğmesine tıklayınız.

Elle kurulum veya ek sunucu türleri seçeneğini işaretleyiniz.3) Açılan pencerede alt tarafta bulunan “Elle kurulum veya ek sunucu türleri” seçeneğini işaretleyip “İleri (Next)” butonuna tıklayınız.

Pop veya Imap seçeneğini seçiniz.4) “Hizmet Seç” bölümünde “POP veya IMAP” seçeneğini işaretleyip “İleri (Next)” butonuna tıklayınız.

5) Açılan pencerede;

 • 1. kutucuğa adınızı soyadınızı (firma iseniz “/” işareti ile firma adınızı da ekleyerek )yazınız.
 • 2. kutucuğa isminiz@siteniz.com şeklinde e-posta adresinizi yazınız.
 • 3. kutucukta hesap türünü “POP3” seçiniz.
 • 4. kutucuğa posta sunucu adresinizi (posta sunucusu : mail.siteniz.com) yazınız.
 • 5. kutucuğa posta sunucu adresinizi ( posta sunucusu : mail.siteniz.com) yazınız.
 • 6. kutucuğa isminiz@siteniz.com şeklinde e-posta adresinizi yazınız.
 • 7. kutucuğa e-posta adresinize ait şifrenizi giriniz.
 • Bu işlemleri yaptıktan sonra “Diğer Ayarlar” butonuna tıklayınız.

Hesap Türü seçeneği POP3 seçiniz.

Kuruluş ve Yanıt E-postası kutucuklarını doldurunuz.6) Açılan pencerede “Genel” sekmesinde bulunan “Kuruluş” kutucuğuna firma adınızı (firma e-postası değil ise boş bırakınız) ve “Yanıt E-postası” kısmına ise e-posta adresinizi yazınız. Gönderdiğiniz e-postanızı yanıtlayan kişinin başka bir adresinize yanıtlamasını isterseniz buraya başka bir e-posta adresinizi de girebilirsiniz.

Giden Sunucum (SMTP) için Kimlik Doğrulaması Gerekiyor seçeneğini işaretleyiniz.7) Yine açılan pencerede “Giden Sunucusu” sekmesinde bulunan “Giden Sunucum (SMTP) için Kimlik Doğrulaması Gerekiyor” seçeneğini işaretleyiniz.

İletinin bir kopyasını sunucuda bırak seçeneği işaretliyse kaldırınız.8) Aynı pencerede;

 • “Giden sunucusu (SMTP)” kutucuğunun değerini (ilk değer olarak 25 gelebilir) “587” olarak değiştiriniz.
 • İletinin bir kopyasını sunucuda bırak” seçeneği işaretli ise işareti kaldırınız. Eğer işaretli olarak kalırsa kotanız kısa sürede dolacaktır.
 • Bu işlemleri tamamladığınızda “Tamam” düğmesini tıklayıp bu pencereyi kapatınız.

İleri düğmesi tıklatıldığında hesap ayarlanı otomatik olarak sına9) “İleri” düğmesini tıklayarak işlemleri tamamlıyoruz. “İleri düğmesi tıklatıldığında hesap ayarlanı otomatik olarak sına” seçeneği işaretli olduğu için bir sonraki ekranda sınama işlemi gerçekşeltirilecektir.

Hesap Ayarlarını Sınama işlemi hata verirse önceki adımları kontrol ediniz.10) Bu pencerede hesap ayarlarınız sınanmaktadır. Eğer hiç bir hata vermez ise sınama işlemi bittikten sonra “Kapat” düğmesini tıklayınız. Eğer hata verirse lütfen önceki adımları tekrar kontrol ediniz ve internete bağlı olduğunuzdan emin olunuz.

Son olarak Başlamaya hazırsınız! mesajı olan pencere ekrana gelecektir, Son düğmesini tıklayarak işlemi sonlandırınız.11) Son olarak “Başlamaya hazırsınız!” mesajı olan pencere ekrana gelecektir. “Son” düğmesini tıklayarak işlemi sonlandırınız.

Yeni E-posta düğmesini tıklayarak e-posta oluşturabilirsiniz.12) Ana ekranda bulunan “Giriş” sekmesinden “Yeni E-posta” düğmesini tıklayarak e-posta oluşturabilirsiniz.

Hesabınız kurulmuş ve listeye eklenmiştir.13) Yine ana ekranda bulunan “Gönder/Al” sekmesinden “Tüm Klasörleri Gönder/Al” düğmesini tıklayarak e-postalarınızı kontrol etmeye başlayabiliriz.