Android Mail Kurulum Ayarları

1) Ana ekranda bulunan “Uygulamalar” simgesine dokunuyoruz.

Uygulamalar ekranından E-posta simgesine dokunuyoruz.2) “Uygulamalar” ekranından “E-posta” simgesine dokunuyoruz.

E-posta sağlayıcı seç  ekranında ki Diğer kısımlarını dokunuyoruz.3) “E-posta sağlayıcı seç” ekranında ki “Diğer” kısımlarını dokunuyoruz.

Diğerleri ekranındaki e-posta, şifre ve  kullanıcı adı bölümlerini dolduruyoruz. Kullanıcı adı İnterbim müşterileri için e-posta adresleridir. Doldurduktan sonra Manuel düğmesine dokunuyoruz.4) “Diğerleri” ekranındaki e-posta, şifre ve kullanıcı adı bölümlerini dolduruyoruz. Kullanıcı adı e-posta adresleridir. Doldurduktan sonra “Manuel” düğmesine dokunuyoruz.

Hesap türü seçin ekranında POP3 seçeneğine dokunuyoruz.5) “Hesap türü seçin” ekranında “POP3” seçeneğine dokunuyoruz.

Gelen sunucusu ayarları ekranında ki bilgileri dolduruyoruz. POP/IMAP sunucusu kısmını mail.sizindomainadresiniz.com şeklinde giriyoruz. Port numarası kısmında ki değeri 110 olarak değiştiriyoruz. İleri düğmesine dokunuyoruz.6) “Gelen sunucusu ayarları” ekranında ki bilgileri dolduruyoruz. “POP/IMAP sunucusu” kısmını mail.sizindomainadresiniz.com şeklinde giriyoruz. “Port numarası” kısmında ki değeri “110” olarak değiştiriyoruz. “İleri” düğmesine dokunuyoruz.

Giden sunucusu ayarları ekranında ki bilgileri dolduruyoruz. SMTP sunucusu kısmını mail.sizindomainadresiniz.com şeklinde giriyoruz. Port numarası kısmında ki değeri 587 olarak değiştiriyoruz. İleri düğmesine dokunuyoruz.7) “Giden sunucusu ayarları” ekranında ki bilgileri dolduruyoruz. “SMTP sunucusu” kısmını mail.sizindomainadresiniz.com şeklinde giriyoruz. “Port numarası” kısmında ki değeri “587” olarak değiştiriyoruz. “İleri” düğmesine dokunuyoruz.

Giden sunucu ayarları ekranındaki Kullanıcı adı (E-posta adresiniz) ve Şifre bölümlerini dolduruyoruz. İleri düğmesine dokunuyoruz.8) “Giden sunucu ayarları” ekranındaki Kullanıcı adı (E-posta adresiniz) ve Şifre bölümlerini dolduruyoruz. “İleri” düğmesine dokunuyoruz.

Kurulum tamamlandı. Hesap Adı ve İsim bilgilerini değiştirebilirsiniz. İsim kısmı telefonunuzdan e-posta gönderdiğinizde karşı tarafın kimden geldiğini göreceği kısımdır.9) Kurulum tamamlandı. Hesap Adı ve İsim bilgilerini değiştirebilirsiniz. İsim kısmı telefonunuzdan e-posta gönderdiğinizde karşı tarafın kimden geldiğini göreceği kısımdır.